Aktualności
28.12.2020

odbywają się wciąż w formule online. Zapraszam do obejrzenia dwóch ostatnich produkcji:

https://www.youtube.com/watch?v=WSwo-XeSgMs&t=9s

https://www.youtube.com/watch?v=Oo25V_zicWU&t=1571s

 

 

25.12.2020

Klawesyn wśród reniferów ...

Klawesyn w śnieżnej zamieci wśród reniferów. 

 

 

21.11.2020

Pomimo epidemii organizujemy kolejną edycję Akademii Klawiszowej w Zabrzu w formule lekcji indywidualnych. Termin: 5-6 grudnia 2020. Zajęcia ze mną można umawiać indywidualnie poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Realizacja projektu możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

19.11.2020

Serdecznie zapraszamy na nasz czteroręczny koncert na fortepianach z kolekcji Andrzeja Włodarczyka. Będą dwa zbudowane przez niego instrumenty - kopia Waltera i świeżutka kopia Kralla & Seidlera - instrument przeciekawy i bardzo udany. Oraz: Pleyel, Erard i mały trójkątny Meybom. W programie dużo Dusika - dwie duży sonaty, trochę polonezów (świetny Ferdinanda Riesa, Ogiński w moim opracowaniu i finał sonaty Elsnera). Program opracowywany w ramach stypendium przyznanego mi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

https://youtu.be/o6dGwVun37M  

 

 

30.10.2020

8 listopada o 17.00 zapraszam do słuchania mojego recitalu organowego zawierającego prezentację muzyki organowej działającego w I połowie XIX wieku we Wrocławiu Ernsta Köhlera; kompozytora, który moim zdaniem wart jest przypomnienia. Koncert miał odbyć się w Fortepianarium w ramach organizowanego przeze mnie cyklu koncertowego; z powodu pandemii muszę zmienić nieco formę wydarzenia. Zrealizowano w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły wkrótce.

Am (ab den) 8 November 2020 17 Uhr mein Online-Orgelkonzert mit der Musik des bedeutenden Vertreters der Breslauer Orgelschule der I Hälfte des 17 Jh. - Ernst Köhlers. Eine mit großem Unrecht fast total vergessene Musik ... 

https://youtu.be/WSwo-XeSgMs 

 

 

 

30.10.2020

Flet+” to nowy projekt edukacyjny, ukazujący przekrojowo literaturę fletową: od muzyki baroku po muzykę XX i XXI wieku. Będzie on stanowił platformę – bazę nagrań dostępną dla melomanów, ale również uczniów i studentów – jako propozycje interpretacji wykonawczej i stylistycznej utworów z kanonu muzyki fletowej.

Miło mi zaprosić do posłuchania utworów w wykonaniu Łukasza Długosza, Agaty Kielar-Długosz i moim w zakładkach "Recital muzyki barokowej" i "Recital muzyki klasycznej":

https://fletplus.lukaszdlugosz.pl/ 

 

 

25.08.2020

Najbardziej znane Requiem to dzieło Mozarta. Zaś najbardziej znane Stabat Mater zostało napisane bez wątpienia przez Pergolesiego. W dwóch najbliższych koncertach oratoryjnych (Strzegom 28 sierpnia i Kraków 3 września) przedstawię godne "aliasy". 

Requiem f-moll Bibera to chyba najpiękniejsze Requiem skomponowane przed Mozartem. Utwór natchniony, eksponujący retorykę, w bardzo charakterystyczny dla kompozytora sposób najwyższy głos w wielu częściach przeznaczony został dla skrzypiec grających powyżej głosów wokalnych. Utwór zdumiewający, oryginalny, poruszający ...

Zaś Stabat Mater Caldary to również piękna i ekspresyjna interpretacja tekstu; może warta częstszego wykonywania? 

Strona 1 z 2
Marek Toporowski

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Marek Toporowski - FB

 Marek Toporowski - YT

 marektoporowski.blogspot.com