Aktualności
14.12.2021

Po dograniu nowych komentarzy i pewnej obróbce mój marcowy wykład z udziałem Zbigniewa Pilcha dla Ljubljany dostępny na YouTube. Prezentacja pokazuje rozmaite style wykonawstwa basso continuo i możliwość wspomagania kreatywności poprzez transformację basów w improwizowane utwory solowe. Podziękowania dla Adama Jastrzębskiego za produkcję filmu!

02.07.2021

Schubert w wersji kontratenorowej już w najbliższą niedzielę (4.07.2021, 18:00) w Trybunale Koronnym w Lublinie. O graniu mojego ulubionego cyklu marzę chyba od zawsze i jestem strasznie szczęśliwy, że mogę zagrać z Piotrem Olechem, którego lubię i cenię od bardzo dawna. W tej wersji jest to ciekawe wyzwanie również dla pianisty. Transpozycja przenosi partię fortepianu bardzo nisko poniżej skali 5-oktawowych wczesnych fortepianów ... 

25.06.2021

Mój ważny projekt wydawniczy gotowy! Myślę, że polonezy Ogińskiego, nic nie ujmując stylowi i emocjonalno-melodycznemu kunsztowi kompozytora, ogromnie zyskują po rozszerzeniu faktury. Gra się to dobrze. Próbowaliśmy! A cykl zadedykowałem wybitnej postaci muzycznego życia Lwowa - Myrosławowi Korczynśkiemu jako wyraz mojej ogromnej wdzięczności za wielokrotnie okazaną przyjaźń i ludzkie ciepło. Do kupienia tu: http://sklep.amuz.krakow.pl/index.php?id_product=194&controller=product 

25.06.2021

Muzyka Ernsta Köhlera nie jest często wykonywana na koncertach. Na jego utwory natrafiłem przypadkiem. Obcując z tą muzyką wciągałem się coraz bardziej i, wreszcie, udało się zarejestrować reprezentatywny wybór Jego utworów. Są tu i oparte na wielkich chórach oratoryjnych fantazje (Alleluja i Amen z Mesjasza, Die Himmel erzählen Haydna), opracowania chorałowe, preludia i fugi, wariacje ... Muzyka, która świetnie ukazuje moment przejścia od tradycji bachowskiej w stronę romantyzmu. To wszystko również na instrumencie XIX wiecznym w Kościele Pokoju w Jaworze. 

02.05.2021

Zapraszam do słuchania Domówki zrealizowanej w zabrzańskim Fortepianarium. Atrakcyjna romantyczna muzyka na 2 flety i fortepian (Seiler, 1902/3) oraz sonata Elsnera (Raedecker, ca. 1830) i anomim z Warszawskiej Tabulatury Organowej. 

Wideo do zobaczenia tu

28.12.2020

odbywają się wciąż w formule online. Zapraszam do obejrzenia dwóch ostatnich produkcji:

https://www.youtube.com/watch?v=WSwo-XeSgMs&t=9s

https://www.youtube.com/watch?v=Oo25V_zicWU&t=1571s

 

 

19.11.2020

Serdecznie zapraszamy na nasz czteroręczny koncert na fortepianach z kolekcji Andrzeja Włodarczyka. 

https://youtu.be/o6dGwVun37M  

 

 

30.10.2020

Flet+” to nowy projekt edukacyjny, ukazujący przekrojowo literaturę fletową: od muzyki baroku po muzykę XX i XXI wieku. Będzie on stanowił platformę – bazę nagrań dostępną dla melomanów, ale również uczniów i studentów – jako propozycje interpretacji wykonawczej i stylistycznej utworów z kanonu muzyki fletowej.

Miło mi zaprosić do posłuchania utworów w wykonaniu Łukasza Długosza, Agaty Kielar-Długosz i moim w zakładkach "Recital muzyki barokowej" i "Recital muzyki klasycznej":

https://fletplus.lukaszdlugosz.pl/ 

 

 

Marek Toporowski

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Marek Toporowski - FB

 Marek Toporowski - YT

 marektoporowski.blogspot.com