Aktualności
05.07.2020

Nagrana w 2014 roku płyta dokumentująca instrumentarium organowe rejonu sztucznego jeziora „Senftenberger See” ukazała się w tym roku. To chyba najbardziej oryginalna z płyt moich. Jak odmalować muzyczną podróż wokół jeziora? Postanowiliśmy, że przewodnikiem w podróży będzie jazzujący flet Ryszarda Borowskiego; jego fascynujace improwizacje łączące poszczególne przystanki organowej wycieczki. Flet spaja bardzo różnorodny (od dawnej muzyki poprzez Wagnera po utwory współczesne i jazzowe) repertuar (co wynika ze zróżnicowania organów). A słucha się (chyba, mam nadzieję…) jak jednej muzycznej opowieści.

01.07.2020

Zapraszam na prowadzone przeze mnie w tym roku kursy mistrzowskie. Już 29 lipca krótkie spotkanie z klawikordem i wirginałem w Czarnolesie. 18-22 sierpnia moja autorska Akademia w Zabrzu, a tydzień później jest możliwość wzięcia udziału w kursach letniej Akademii krakowskiej AM.
Na jesieni odbędzie się kolejna edycja weekendowej Akademii klawiszowej w zabrzańskim Fortepianarium, ale o tym pewnie wkrótce …

30.06.2020

Koncerty w "Fortepianarium" zmieniają chwilowo formułę ... Specjalnie z myślą o naszych słuchaczach przygotowałem nagranie programu zawierającego dwa cudowne koncerty Stanleya wykonane na cyfrowym "symulatorze" organów barokowych oraz sporo muzyki typu "easy listening" na fisharmonii Mannborg 755 oraz organach elektronicznych Wurlitzer 4037.

25.06.2020

W tym trudnym dla wszystkich (a szczególnie nie-mogących-koncertować zazwyczaj koncertujących artystów) rozpoczynam nowy projekt domowych rejestracji cudownej muzyki Heinricha Scheidemanna - poety instrumentów klawiszowych z początku XVII wieku.

10.04.2020

Z powodu koronawirusa zrezygnowano z Dnia otwartego Akademii Muzycznej w Krakowie. Jeśli ktoś chce się ze mną umówić na próbną, bezpłatną lekcję to jest to możliwe również poza uczelnią: w Zabrzu lub Katowicach - np. w kwietniu lub maju - kiedy trochę tylko uspokoi się sytuacja. 

Strona 4 z 4
Marek Toporowski

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Marek Toporowski - FB

 Marek Toporowski - YT

 marektoporowski.blogspot.com